Síťování
V několika dvou až tříhodinových cyklech se sešli a společně si vyzkoušeli síťování. Odborný výcvik na Středním odborném učilišti rybářském a Učilišti v Třeboni zahrnuje i několik desítek hodin praktického síťování a opravy sakoviny a z toho důvodu byli naši studenti v této činnosti zručnější než jejich francouzští kolegové.
Své znalosti a dovednosti ze síťování tedy ochotně předvedli studentům z rybářské specializace v Cibeins. Mladí Francouzi během několika hodin dokázali se síťařským materiálem slušně pracovat. Pochopili, že i v 21. století, v době různých technických vymožeností, je pro rybáře důležitá znalost práce s provázkem, stejně tak zručnost v opravách a výrobě síťařských výrobků. Uvědomili si, že se sítě opravují nejen pro mořský rybolov (což jsme při výměnném pobytu mohli vidět v přístavech a přímořských oblastech), ale i pro lov ryb v rybnících. Neobejde se bez nich ani chov pstruha duhového, který je ve Francii více rozvinut než rybníkářství. Koncem síťařského cyklu, studenti vyráběli společně v česko-francouzských skupinách různé menší síťařské výrobky. Podařilo se jim vyrobit kvalitní kesery, saky i vezírky, které slouží pro uchování ryb při sportovním rybolovu.
Za jejich opravy větších sítí by se nemusel stydět leckterý profesionál. Vrcholem jejich společného síťařského snažení byla výroba tzv. vězence, který se používá k odchytu, např. generačních ryb ve volných vodách, nebo k odchytu ryb pro vědecké účely. Koneckonců výsledky jejich společné práce lze posoudit z přiložených fotografií.
Závěrem lze konstatovat, že praktická činnost a výuka v síťování se našim i francouzským studentům líbila a většina z nich prohlašovala, že nabyté dovednosti uplatní v jejich budoucí rybářské profesi.